Výčet počtu nálezů dle zdroje v Nálezové databázi ochrany přírody
Atlasy a areály rozšíření v ČR
Hodnotící zprávy o stavu druhů z hlediska ochrany (2007); Hodnotící zprávy o stavu druhů z hlediska ochrany (2013). (elektronický zdroj, výsledky sledování stavu druhů dle čl. 11 Směrnice o stanovištích). AOPK ČR
Hodnotící zprávy o stavu druhů z hlediska ochrany (2007). (elektronický zdroj, výsledky sledování stavu druhů dle čl. 11 Směrnice o stanovištích). AOPK ČR
Ekologie a biologie:V našich podmínkách se výskyt kuny lesní soustřeďuje především do větších lesních celků (86 % známých lokalit), v malé míře ovšem obývá i agrocenózy (9 %) a jiné typy stanovišť (biotopů) (5 %). Z lesních porostů preferuje jehličnaté kultury (52 %) před smíšenými (43 %) a listnatými. Průměrná hustota populací se podle různých odhadů na našem území pohybuje v rozmezí 4,5-9,3 ex./100 ha ), avšak kvalifikovaný rozbor reálného stavu u nás dlouhodobě chybí a ani ostatními aspekty komplexního sledování druhu ve volné přírodě (stanovištní preference, početnost, home range, biologie rozmnožování atd.) se dosud u nás detailněji nikdo nezabýval.
Celkové rozšíření:Palearktický druh, s výjimkou Pyrenejského poloostrova žije téměř v celé Evropě a na západě Sibiře, dále na Kavkaze, v Malé Asii a Íránu.
Rozšíření v ČR:Široce rozšířený druh se stálým výskytem na odpovídajících stanovištích víceméně na celé území ČR. Podle výsledků mapování z poloviny 90. let 20 století bylo zejména pomocí dotazníkové akce pokryto 624 mapovacích čtverců, tj. 99,4 % území ČR.
Autor popisu:Vladimír Hanzal
Anděra M. Gaisler J. (2012): Savci České republiky – popis, rozšíření, ekologie, ochrana. Academia, Praha. 285 pp.