Metodiky
Monitoring a sběr dat
projekty a metodiky
Integrovaný projekt LIFE - Jedna příroda
Monitoring evropsky významných druhů na území EVL, kde jsou tyto druhy předmětem ochrany:
Metodika sledování stavu předmětu ochrany EVL - obojživelníci
Monitoring a mapování vybraných druhů rostlin a živočichů a sledování předmětů ochrany chráněných území
V roce 2024 byl zahájen projekt "Monitoring a mapování vybraných druhů rostlin a živočichů a sledování předmětů ochrany chráněných území" (Mon3) jehož předmětem je soubor aktivit, které doplňují a aktualizují znalosti o výskytu a stavu druhů významných pro ochranu přírody (evropsky významné druhy, druhy zvláště chráněné, druhy vzácné a ohrožené) a přírodních stanovišť, jednak na celostátní úrovni, jednak na úrovni stavu druhových a stanovištních předmětů ochrany chráněných území.
Obojživelníci plazi (zip archiv)
Ostatní bezobratlí (zip archiv)
Zaměstnanec na DPP v projektu je povinen dodržovat pravidla stanovená OOŘ č. 43 Etický kodex v platném znění.
Monitoring a mapování vybraných druhů rostlin a živočichů a inventarizace maloplošných zvláště chráněných území v národně významných územích v České republice
V letech 2018 - 2023 byl realizován projekt s názvem „Monitoring a mapování vybraných druhů rostlin a živočichů a inventarizace maloplošných zvláště chráněných území v národně významných územích v České republice“. Předmětem projektu byl soubor aktivit, které doplňovaly a aktualizovaly celkové znalosti o výskytu a stavu druhů významných pro ochranu přírody (evropsky významné druhy, druhy zvláště chráněné, druhy vzácné a ohrožené) a to především v tzv. chráněné krajině.
Metodiky Inventarizací (zip archiv)
Metodiky mapování (zip archiv)
Mapování a monitoring invazních druhů
Projekt Mapování a monitoring invazních druhů (InvazMap) byl zahájen v roce 2023, ukončen bude v roce 2029. Cílem projektu je získání detailních informací o aktuálním rozšíření vybraných invazních druhů rostlin a živočichů (tzn. splnění zákonných povinností ČR) a s tím související získání podkladů pro jejich budoucí likvidaci, resp. eradikaci vč. zamezení dalšího šíření (využití získaných poznatků v praktické ochraně přírody a na konkrétních lokalitách).