Portál ISOP AOPK ČR
 

DATA DS

Seznam ptačích druhů přirozeně se vyskytujících na území ČR
Vysvětlivky:
BD - Směrnice o ptácích, H - hnízdí, h - nepravidelně hnízdí, (h) - výjimečně hnízdí, T - protahuje, t - vzácně protahuje, Z - zimuje, z - vzácně zimuje, (z) - výjimečně zimuje
Reference:
VAVŘÍK, M.; Česká společnost ornitologická. Seznam ptáků České republiky: Checklist of birds of the Czech republic [online]. Dostupné online <http://fkcso.cz/cz-list.htm>.
  Nerozlišovat malá/VELKÁ    Export CSV> XML> HTML>TXT>
č.Vědecké jménoVědecké jméno (BD)České jménoŘád   LAT/CESPříloha (BD)Nař. vládyStatus
1Clanga pomarinaAquila pomarinaorel křiklavýAccipitriformesI51/2005 Sb.h, T
2Asio flammeusAsio flammeuskalous pustovkaStrigiformesI51/2005 Sb.h, T, Z
3Milvus milvusMilvus milvusluňák červenýAccipitriformesI51/2005 Sb.H, T, Z
4Pernis apivorusPernis apivorusvčelojed lesníAccipitriformesI51/2005 Sb.H, T
5Haliaeetus albicillaHaliaeetus albicillaorel mořskýAccipitriformesI51/2005 Sb.H, T, Z
6Milvus migransMilvus migransluňák hnědýAccipitriformesI51/2005 Sb.H, T
7Aquila heliacaAquila heliacaorel královskýAccipitriformesI51/2005 Sb.H, t
8Circus cyaneusCircus cyaneusmoták pilichAccipitriformesI51/2005 Sb.H, T, Z
9Circus pygargusCircus pygargusmoták lužníAccipitriformesI51/2005 Sb.H, T
10Anas clypeataAnas clypeatalžičák pestrýAnseriformesIIA, IIIB51/2005 Sb.h, T, z
11Anser albifronsAnser albifronshusa běločeláAnseriformesIIB, IIIB51/2005 Sb.T, Z
12Anser anserAnser anserhusa velkáAnseriformesIIA, IIIB51/2005 Sb.H, T, Z
13Anser fabalisAnser fabalishusa polníAnseriformesIIA51/2005 Sb.
14Netta rufinaNetta rufinazrzohlávka rudozobáAnseriformesIIB51/2005 Sb.H, T, z
15Anas streperaAnas streperakopřivka obecnáAnseriformesIIA51/2005 Sb.H, T, z
16Anser fabalis fabalisAnser fabalisAnseriformesIIA51/2005 Sb.T, Z
17Caprimulgus europaeusCaprimulgus europaeuslelek lesníCaprimulgiformesI51/2005 Sb.H, T
18Ciconia ciconiaCiconia ciconiačáp bílýCiconiiformesI51/2005 Sb.H, T, (z)
19Ciconia nigraCiconia nigračáp černýCiconiiformesI51/2005 Sb.H, T
20Alcedo atthisAlcedo atthisledňáček říčníCoraciiformesI51/2005 Sb.H, T, Z
21Falco cherrugFalco cherrugraroh velkýFalconiformesI51/2005 Sb.H, Z
22Falco peregrinusFalco peregrinussokol stěhovavýFalconiformesI51/2005 Sb.
23Tetrastes bonasiaBonasa bonasiajeřábek lesníGalliformesI, IIB51/2005 Sb.H, Z
24Lyrurus tetrixTetrao tetrixtetřívek obecnýGalliformesI, IIB51/2005 Sb.H, Z
25Tetrao urogallusTetrao urogallustetřev hlušecGalliformesI, IIB, IIIB51/2005 Sb.h, z
26Porzana porzanaPorzana porzanachřástal kropenatýGruiformesI51/2005 Sb.H, T, (z)
27Grus grusGrus grusjeřáb popelavýGruiformesI51/2005 Sb.H, T
28Porzana parvaPorzana parvachřástal malýGruiformesI51/2005 Sb.h, T
29Crex crexCrex crexchřástal polníGruiformesI51/2005 Sb.H, T
30Burhinus oedicnemusBurhinus oedicnemusdytík úhorníCharadriiformesI51/2005 Sb.h†, t
31Chlidonias nigerChlidonias nigerrybák černýCharadriiformesI51/2005 Sb.h, T
32Ichthyaetus melanocephalusLarus melanocephalusracek černohlavýCharadriiformesI51/2005 Sb.H, t
33Recurvirostra avosettaRecurvirostra avosettatenkozobec opačnýCharadriiformesI51/2005 Sb.h, t, z
34Sterna hirundoSterna hirundorybák obecnýCharadriiformesI51/2005 Sb.H, T
35Otis tardaOtis tardadrop velkýOtidiformesI51/2005 Sb.h, z
36Acrocephalus melanopogonAcrocephalus melanopogonrákosník tamaryškovýPasseriformesI51/2005 Sb.t
37Anthus campestrisAnthus campestrislinduška úhorníPasseriformesI51/2005 Sb.H, t
38Lanius collurioLanius collurioťuhýk obecnýPasseriformesI51/2005 Sb.H, T
39Luscinia svecica svecicaLuscinia svecicaslavík modráček tundrovýPasseriformesI51/2005 Sb.H, T
40Ficedula albicollisFicedula albicollislejsek bělokrkýPasseriformesI51/2005 Sb.H, T
41Sylvia nisoriaSylvia nisoriapěnice vlašskáPasseriformesI51/2005 Sb.H, T
42Luscinia svecicaLuscinia svecicaslavík modráčekPasseriformesI51/2005 Sb.
43Emberiza hortulanaEmberiza hortulanastrnad zahradníPasseriformesI51/2005 Sb.H, T
44Ficedula parvaFicedula parvalejsek malýPasseriformesI51/2005 Sb.H, T
45Lullula arboreaLullula arboreaskřivan lesníPasseriformesI51/2005 Sb.H, T, z
46Luscinia svecica cyaneculaLuscinia svecicaslavík modráček středoevropskýPasseriformesI51/2005 Sb.H, T
47Botaurus stellarisBotaurus stellarisbukač velkýPelecaniformesI51/2005 Sb.H, T, z
48Ixobrychus minutusIxobrychus minutusbukáček malýPelecaniformesI51/2005 Sb.H, T
49Platalea leucorodiaPlatalea leucorodiakolpík bílýPelecaniformesI51/2005 Sb.h, T, (z)
50Ardea albaEgretta alba (Ardea alba)volavka bíláPelecaniformesI51/2005 Sb.T, Z
51Egretta garzettaEgretta garzettavolavka stříbřitáPelecaniformesI51/2005 Sb.(h), t
52Nycticorax nycticoraxNycticorax nycticoraxkvakoš nočníPelecaniformesI51/2005 Sb.H, T
53Ardea purpureaArdea purpureavolavka červenáPelecaniformesI51/2005 Sb.h, t, (z)
54Dendrocopos mediusDendrocopos mediusstrakapoud prostředníPiciformesI51/2005 Sb.H, Z
55Dryocopus martiusDryocopus martiusdatel černýPiciformesI51/2005 Sb.H, Z
56Picoides tridactylusPicoides tridactylusdatlík tříprstýPiciformesI51/2005 Sb.H, Z
57Picus canusPicus canusžluna šedáPiciformesI51/2005 Sb.H, Z
58Dendrocopos leucotosDendrocopos leucotosstrakapoud bělohřbetýPiciformesI51/2005 Sb.H, Z
59Dendrocopos syriacusDendrocopos syriacusstrakapoud jižníPiciformesI51/2005 Sb.H, Z
60Aegolius funereusAegolius funereussýc rousnýStrigiformesI51/2005 Sb.H, Z
61Bubo buboBubo bubovýr velkýStrigiformesI51/2005 Sb.H, Z
62Glaucidium passerinumGlaucidium passerinumkulíšek nejmenšíStrigiformesI51/2005 Sb.H, Z
63Strix uralensisStrix uralensispuštík bělavýStrigiformesI51/2005 Sb.H, Z
64Circus aeruginosusCircus aeruginosusmoták pochopAccipitriformesI51/2005 Sb.H, T, (z)
65Accipiter gentilis jestřáb lesníAccipitriformesH, T, Z
66Accipiter nisus krahujec obecnýAccipitriformesH, T, Z
67Aquila chrysaetosAquila chrysaetosorel skalníAccipitriformesIt, z
68Buteo lagopus káně rousnáAccipitriformesT, Z
69Pandion haliaetusPandion haliaetusorlovec říčníAccipitriformesIT, (z)
70Buteo buteo buteo káně lesní středoevropskáAccipitriformesH, T, Z
71Anas acutaAnas acutaostralka štíhláAnseriformesIIIB(h), T, Z
72Anas creccaAnas creccačírka obecnáAnseriformesIIA, IIIBH, T, Z
73Anas penelopeAnas penelopehvízdák eurasijskýAnseriformesIIA, IIIB(h), T, Z
74Anas platyrhynchosAnas platyrhynchoskachna divokáAnseriformesIIA, IIIAH, T, Z
75Anas querquedulaAnas querquedulačírka modráAnseriformesIIAH, T, (z)
76Aythya ferinaAythya ferinapolák velkýAnseriformesIIA, IIIBH, T, Z
77Aythya fuligulaAythya fuligulapolák chocholačkaAnseriformesIIA, IIIBH, T, Z
78Aythya nyrocaAythya nyrocapolák malýAnseriformesI(h), t, z
79Bucephala clangulaBucephala clangulahohol severníAnseriformesIIBH, T, Z
80Clangula hyemalisClangula hyemalishoholka ledníAnseriformesIIBt, z
81Cygnus cygnusCygnus cygnuslabuť zpěvnáAnseriformesIT, Z
82Cygnus olorCygnus olorlabuť velkáAnseriformesIIBH, T, Z
83Melanitta fuscaMelanita fuscaturpan hnědýAnseriformesIIBT, Z
84Melanitta nigraMelanitta nigraturpan černýAnseriformesIIB, IIIBt, z
85Mergus merganserMergus mergansermorčák velkýAnseriformesIIBH, T, Z
86Somateria mollissimaSomateria mollissimakajka mořskáAnseriformesIIB, IIIBt, z
87Anser serrirostris rossicus husa tundrováAnseriformesT, Z
88Tadorna tadorna husice liščíAnseriformesh, T, Z
89Mergellus albellusMergus albellus (Mergellus albellus)morčák malýAnseriformesI(h), T, Z
90Mergus serratorMergus serratormorčák prostředníAnseriformesIIBT, z
91Aythya marilaAythya marilapolák kaholkaAnseriformesIIB, IIIBT, Z
92Apus apus rorýs obecnýApodiformesH, T
93Upupa epops dudek chocholatýBucerotiformesh, t
94Columba palumbusColumba palumbusholub hřivnáčColumbiformesIIA, IIIAH, T, z
95Streptopelia decaoctoStreptopelia decaoctohrdlička zahradníColumbiformesIIBH, T, Z
96Streptopelia turturStreptopelia turturhrdlička divokáColumbiformesIIBH, T
97Columba oenasColumba oenasholub doupňákColumbiformesIIBH, T, z
98Merops apiaster vlha pestráCoraciiformesH, T
99Cuculus canorus kukačka obecnáCuculiformesH, T
100Falco columbariusFalco columbariusdřemlík tundrovýFalconiformesIT, Z
101Falco subbuteo ostříž lesníFalconiformesH, T
102Falco vespertinusFalco vespertinuspoštolka rudonoháFalconiformesIh, T
103Falco peregrinus peregrinusFalco peregrinussokol stěhovavý eurosibiřskýFalconiformesIH, T, Z
104Falco tinnunculus poštolka obecnáFalconiformesH, T, Z
105Coturnix coturnixCoturnix coturnixkřepelka polníGalliformesIIBH, T
106Perdix perdixPerdix perdixkoroptev polníGalliformesIIA, IIIAH, Z
107Gavia arcticaGavia arcticapotáplice severníGaviiformesIT, Z
108Gavia stellataGavia stellatapotáplice maláGaviiformesIT, Z
109Gallinula chloropusGallinula chloropusslípka zelenonoháGruiformesIIBH, T, Z
110Fulica atraFulica atralyska černáGruiformesIIA, IIIBH, T, Z
111Rallus aquaticusRallus aquaticuschřástal vodníGruiformesIIBH, T, Z
112Actitis hypoleucos pisík obecnýCharadriiformesH, T, (z)
113Arenaria interpres kameňáček pestrýCharadriiformest
114Calidris alba jespák písečnýCharadriiformest
115Calidris ferruginea jespák křivozobýCharadriiformesT
116Calidris minuta jespák malýCharadriiformesT
117Calidris temminckii jespák šedýCharadriiformesT
118Charadrius dubius kulík říčníCharadriiformesH, T
119Charadrius morinellusCharadrius morinellus (Eudromias morinellus)kulík hnědýCharadriiformesIh, t
120Chlidonias leucopterus rybák bělokřídlýCharadriiformest
121Larus argentatusLarus argentatusracek stříbřitýCharadriiformesIIBt, z
122Larus cachinnansLarus cachinnansracek bělohlavýCharadriiformesIIBh, T, Z
123Larus canusLarus canusracek bouřníCharadriiformesIIB
124Larus fuscusLarus fuscusracek žlutonohýCharadriiformesIIBT, z
125Limicola falcinellus jespáček ploskozobýCharadriiformest
126Limosa limosaLimosa limosabřehouš černoocasýCharadriiformesIIBH, T
127Lymnocryptes minimusLymnocryptes minimusslučka maláCharadriiformesIIA, IIIBT, z
128Numenius arquataNumenius arquatakoliha velkáCharadriiformesIIBh, T, z
129Numenius phaeopusNumenius phaeopuskoliha maláCharadriiformesIIBt
130Phalaropus lobatusPhalaropus lobatuslyskonoh úzkozobýCharadriiformesIt
131Pluvialis apricariaPluvialis apricariakulík zlatýCharadriiformesI, IIB, IIIBT, (z)
132Pluvialis squatarolaPluvialis squatarolakulík bledýCharadriiformesIIBT
133Scolopax rusticolaScolopax rusticolasluka lesníCharadriiformesIIA, IIIBH, T, z
134Gallinago gallinagoGallinago gallinagobekasina otavníCharadriiformesIIA, IIIBH, T, z
135Gallinago mediaGallinago mediabekasina většíCharadriiformesIt
136Haematopus ostralegusHaematopus ostralegusústřičník velkýCharadriiformesIIB
137Himantopus himantopusHimantopus himantopuspisila čáponoháCharadriiformesIh, t
138Chlidonias hybridaChlidonias hybridusrybák bahenníCharadriiformesI(h), t
139Hydroprogne caspiaSterna caspiarybák velkozobýCharadriiformesIT
140Sternula albifronsSterna albifronsrybák malýCharadriiformesI(h), t
141Stercorarius parasiticus chaluha příživnáCharadriiformest
142Stercorarius pomarinus chaluha pomořanskáCharadriiformest
143Tringa erythropusTringa erythropusvodouš tmavýCharadriiformesIIBT
144Tringa nebulariaTringa nebulariavodouš šedýCharadriiformesIIBT, (z)
145Tringa stagnatilis vodouš štíhlýCharadriiformest
146Tringa totanusTringa totanusvodouš rudonohýCharadriiformesIIBH, T
147Vanellus vanellusVanellus vanellusčejka chocholatáCharadriiformesIIBH, T, (z)
148Haematopus ostralegus ostralegusHaematopus ostralegusústřičník velký evropskýCharadriiformesIIBt, (z)
149Larus canus canusLarus canusracek bouřní severoevropskýCharadriiformesIIBh, T, Z
150Larus marinusLarus marinusracek mořskýCharadriiformesIIBt, z
151Hydrocoloeus minutusLarus minutusracek malýCharadriiformesIT, z
152Chroicocephalus ridibundusLarus ridibundusracek chechtavýCharadriiformesIIBH, T, Z
153Limosa lapponicaLimosa lapponicabřehouš rudýCharadriiformesI, IIBt
154Philomachus pugnaxPhilomachus pugnaxjespák bojovnýCharadriiformesI, IIBT
155Tringa glareolaTringa glareolavodouš bahenníCharadriiformesIT
156Tringa ochropus vodouš kropenatýCharadriiformesh, T, Z
157Calidris alpina jespák obecnýCharadriiformesT
158Calidris canutusCalidris canutusjespák rezavýCharadriiformesIIBt
159Larus michahellis racek středomořskýCharadriiformesT
160Charadrius hiaticula hiaticula kulík písečný evropskýCharadriiformes(h), T
161Acrocephalus arundinaceus rákosník velkýPasseriformesH, T
162Acrocephalus paludicolaAcrocephalus paludicolarákosník ostřicovýPasseriformesIt
163Acrocephalus palustris rákosník zpěvnýPasseriformesH, T
164Acrocephalus scirpaceus rákosník obecnýPasseriformesH, T
165Acrocephalus schoenobaenus rákosník proužkovanýPasseriformesH, T, (z)
166Aegithalos caudatus mlynařík dlouhoocasýPasseriformesH, T, Z
167Alauda arvensisAlauda arvensisskřivan polníPasseriformesIIBH, T, z
168Anthus pratensis linduška lučníPasseriformesH, T, z
169Anthus spinoletta linduška horskáPasseriformesH, T, z
170Linaria cannabina konopka obecnáPasseriformesH, T, Z
171Carpodacus erythrinus hýl rudýPasseriformesH, T
172Linaria flavirostris konopka žlutozobáPasseriformest, z
173Chloris chloris zvonek zelenýPasseriformesH, T, Z
174Certhia familiaris šoupálek dlouhoprstýPasseriformesH, T, Z
175Coccothraustes coccothraustes dlask tlustozobýPasseriformesH, T, Z
176Corvus corax krkavec velkýPasseriformesH, Z
177Corvus frugilegusCorvus frugilegushavran polníPasseriformesIIBH, T, Z
178Delichon urbicum jiřička obecnáPasseriformesH, T
179Locustella fluviatilis cvrčilka říčníPasseriformesH, T
180Locustella naevia cvrčilka zelenáPasseriformesH, T
181Loxia curvirostra křivka obecnáPasseriformesH, T, Z
182Luscinia luscinia slavík tmavýPasseriformes(h), t
183Luscinia megarhynchos slavík obecnýPasseriformesH, T
184Emberiza calandra strnad lučníPasseriformesH, Z
185Motacilla cinerea konipas horskýPasseriformesH, T, Z
186Muscicapa striata lejsek šedýPasseriformesH, T
187Nucifraga caryocatactes macrorhynchos ořešník kropenatý sibiřskýPasseriformesT, Z
188Nucifraga caryocatactes ořešník kropenatýPasseriformes
189Oriolus oriolus žluva hajníPasseriformesH, T
190Cyanistes caeruleus sýkora modřinkaPasseriformesH, T, Z
191Lophophanes cristatus sýkora parukářkaPasseriformesH, Z
192Parus major sýkora koňadraPasseriformesH, T, Z
193Poecile palustris sýkora babkaPasseriformesH, T, Z
194Passer montanus vrabec polníPasseriformesH, T, Z
195Phoenicurus ochruros rehek domácíPasseriformesH, T, z
196Phoenicurus phoenicurus rehek zahradníPasseriformesH, T
197Phylloscopus sibilatrix budníček lesníPasseriformesH, T
198Phylloscopus trochiloides budníček zelenýPasseriformesH, T
199Phylloscopus trochilus budníček většíPasseriformesH, T, (z)
200Pica picaPica picastraka obecnáPasseriformesIIBH, Z
201Prunella modularis pěvuška modráPasseriformesH, T, Z
202Pyrrhula pyrrhula hýl obecnýPasseriformesH, T, Z
203Regulus regulus králíček obecnýPasseriformesH, T, Z
204Riparia riparia břehule říčníPasseriformesH, T
205Serinus serinus zvonohlík zahradníPasseriformesH, T, z
206Sitta europaea brhlík lesníPasseriformesH, T, Z
207Emberiza citrinella strnad obecnýPasseriformesH, T, Z
208Eremophila alpestris skřivan ouškatýPasseriformest, z
209Erithacus rubecula červenka obecnáPasseriformesH, T, Z
210Ficedula hypoleuca lejsek černohlavýPasseriformesH, T
211Fringilla montifringilla pěnkava jikavecPasseriformes(h), T, Z
212Galerida cristata chocholouš obecnýPasseriformesH, Z
213Garrulus glandariusGarrulus glandariussojka obecnáPasseriformesIIBH, T, Z
214Acanthis flammea čečetka zimníPasseriformesT, Z
215Hippolais icterina sedmihlásek hajníPasseriformesH, T
216Hirundo rustica vlaštovka obecnáPasseriformesH, T, (z)
217Saxicola rubicola bramborníček černohlavýPasseriformesH, T, (z)
218Sturnus vulgarisSturnus vulgarisšpaček obecnýPasseriformesIIBH, T, z
219Sylvia atricapilla pěnice černohlaváPasseriformesH, T, z
220Sylvia borin pěnice slavíkováPasseriformesH, T
221Sylvia communis pěnice hnědokřídláPasseriformesH, T
222Sylvia curruca pěnice pokřovníPasseriformesH, T
223Tichodroma muraria zedníček skalníPasseriformesz
224Turdus iliacusTurdus iliacusdrozd cvrčalaPasseriformesIIBh, T, Z
225Turdus philomelosTurdus philomelosdrozd zpěvnýPasseriformesIIBH, T, z
226Turdus torquatus kos horskýPasseriformes
227Motacilla alba alba konipas bílý evropskýPasseriformesH, T, z
228Cinclus cinclus aquaticus skorec vodní středoevropskýPasseriformesH, Z
229Coloeus monedula soemmerringiiCorvus monedulakavka obecná východoevropskáPasseriformesIIBT, Z
230Coloeus monedula spermologusCorvus monedulakavka obecná středoevropskáPasseriformesIIBH, T, Z
231Emberiza schoeniclus schoeniclus strnad rákosní severoevropskýPasseriformesT, Z
232Emberiza schoeniclus ukrainae strnad rákosní východoevropskýPasseriformesH, T, Z
233Lanius excubitor excubitor ťuhýk šedý evropskýPasseriformesH, T, Z
234Panurus biarmicus russicus sýkořice vousatá eurasijskáPasseriformesH, T, Z
235Phylloscopus collybita collybita budníček menší západoevropskýPasseriformesH, T, z
236Turdus torquatus alpestris kos horský středoevropskýPasseriformesH, T, z
237Turdus torquatus torquatus kos horský severoevropskýPasseriformes(h), t
238Emberiza schoeniclus strnad rákosníPasseriformes
239Fringilla coelebs pěnkava obecnáPasseriformesH, T, Z
240Locustella luscinioides cvrčilka slavíkováPasseriformesH, T
241Nucifraga caryocatactes caryocatactes ořešník kropenatý evropskýPasseriformesH, T, Z
242Oenanthe oenanthe bělořit šedýPasseriformesH, T
243Periparus ater sýkora uhelníčekPasseriformesH, T, Z
244Poecile montanus sýkora lužníPasseriformesH, T, Z
245Passer domesticus vrabec domácíPasseriformesH, Z
246Plectrophenax nivalis sněhule severníPasseriformest, z
247Prunella collaris pěvuška podhorníPasseriformesH, t
248Regulus ignicapilla králíček ohnivýPasseriformesH, T, z
249Remiz pendulinus moudivláček lužníPasseriformesH, T, z
250Saxicola rubetra bramborníček hnědýPasseriformesH, T
251Troglodytes troglodytes střízlík obecnýPasseriformesH, T, Z
252Turdus merulaTurdus merulakos černýPasseriformesIIBH, T, Z
253Turdus pilarisTurdus pilarisdrozd kvíčalaPasseriformesIIBH, T, Z
254Turdus viscivorusTurdus viscivorusdrozd brávníkPasseriformesIIBH, T, Z
255Anthus cervinus linduška rudokrkáPasseriformest
256Anthus trivialis linduška lesníPasseriformesH, T
257Bombycilla garrulus brkoslav severníPasseriformes(h), T, Z
258Carduelis carduelis stehlík obecnýPasseriformesH, T, Z
259Spinus spinusCarduelis spinusčížek lesníPasseriformesH, T, Z
260Certhia brachydactyla šoupálek krátkoprstýPasseriformesH, Z
261Corvus cornix vrána šedáPasseriformesH, T, Z
262Corvus coroneCorvus coronevrána černáPasseriformesIIBH, T, Z
263Coloeus monedulaCorvus monedulakavka obecnáPasseriformesIIB
264Motacilla flava thunbergi konipas luční severoevropskýPasseriformes(h), T
265Motacilla flava flava konipas luční středoevropskýPasseriformesH, T
266Acanthis flammea cabaret PasseriformesH, T, Z
267Ardea cinerea volavka popelaváPelecaniformesH, T, Z
268Dendrocopos major strakapoud velkýPiciformes
269Jynx torquilla krutihlav obecnýPiciformesH, T
270Dendrocopos major major strakapoud velký severoevropskýPiciformest, z
271Dendrocopos major pinetorum strakapoud velký středoevropskýPiciformesH, Z
272Picus viridis žluna zelenáPiciformesH, Z
273Dendrocopos minor strakapoud malýPiciformesH, Z
274Podiceps auritusPodiceps aurituspotápka žlutoroháPodicipediformesIt, z
275Podiceps grisegena potápka rudokrkáPodicipediformesh, T, z
276Podiceps nigricollis potápka černokrkáPodicipediformesH, T, z
277Tachybaptus ruficollis potápka maláPodicipediformesH, T, Z
278Podiceps cristatus potápka roháčPodicipediformesH, T, Z
279Asio otus kalous ušatýStrigiformesH, T, Z
280Strix aluco puštík obecnýStrigiformesH, Z
281Tyto alba sova pálenáStrigiformesH, Z
282Athene noctua sýček obecnýStrigiformesH, Z
283Phalacrocorax carbo kormorán velkýSuliformesH, T, Z

Copyright (c) 2006 - 2021, Agentura ochrany přírody a krajiny ČR